KONTAKT

Tagasi esilehele

Doktor Jaani nõuanded tervise parandamiseks

Dr. Jaan endast:
Olen Eestis sündinud ja Rootsis üleskavanud arst. Sissemeditsiini ja töötervishoiu spetsialist.

Olen tegelenud vananemise uurimisega ja esitasin ühte vananemisteoorijat 1973 milles stressi uuring mängis tähtsat rolli ja olen peale seda jälginud uuringut selles valdkonnas.

Olen töötanud Rootsi suurettevõttes (ABB-s) kus ma muuseas õppisin ära seljaravimist (ortopeediline meditsiin). Avastasin et järsud kiropraktika manipulatsioonid, mida ma alguses kasutasin, võivad olla kahjulikukumad kui üldiselt arvatakse. Olen sellepärast selle asemel kasutanud ja edasi arendanud USA tehnikat "Muscle Energy Technique" selja ravimiseks.

Uurisin ka ABB-s lihakstehaigusi ja olin pärast seda rootsi ametiühingute liidu "TCO" nõunik ja eksperttunnustaja kohtuprotessides tööst tingitud kaela-käe, ja selja kutsehaiguste asjas.

Olen ka viimaste 35 aastate jooksul kasvamal määral tegelenud "alternatiivraviga" kuna mu vananemisteooria uurimine viis mind arusaamale, et moodsa meditsiini lähenemisviis põhimõteliselt ei saa olla efektiivne haiguste ennetamiseks ega ravimiseks.

Olen saanud aru et meie moodsad tööstuslikult toodetud toiduained on mitmed moodi puudulikud ja olen pannud palju tähelepanu puuduste diagnoosimile.

Olen alates 1984 tegelenud Ayurveedaga kasvaval määral ja olen ka töötanud saksa Ayurveeda kliinikus Bad Emsis, Saksamaal.

D3 vitamiin (1) – tähtis healolule ja puudub tihti talvel

Just nüüd on paljudel puudus D3 vitamiinist (kolekaltsiferool, mis tekkib nahas päikse mõju läbi).

D3 on mitmet moodi tähtis hea ennesetunne, hea tervise ja eluea jaoks.

D2 (ergokaltsiferool) mida tavaliselt on müüdud apteegides, ei ole loomulik meile, vaid tekkib taimedes, ja ei ole hästi omistav ega pole sama heade toimedga. Kasutage ainult D3, mis on kättesaadav apteegides tänapäev (mõned müüvad ikkaveel erkokaltisferooli, näiteks laste D-vitamiin tilkades, mis on kahju).

Pikkendab elu iga

Hiljuti on leitud et D3 on seotud telomeeride pikkusega (DNA osad – selgitan hiljem). Seda lühemad telomeerid, seda lühem eluiga ja D3 soodustab pikkemaid telomeere (vaadake näiteks sissejuhatuseks siin, ja teaduslik allikas siin).

Puudus võib põhjustada depressioone

D3 puudus võib ka olla tavaline depressiooni põhjus. Arstiteadus on määranud valet vajaduse määra (kuni 800 IU), mis on üle viis korda madalam kui see mis paistab olla vajalik viimaste uuringute alusel. Tavalise päivitamise puhul võib nahk, ültravioletsete kiirete mõju läbi, toota 5000-25.000 IU ühe päeva jooksul, ilma et keegi on saanud sellest mürgitatud. Rohkem sellest hiljem. Aga tahan juba nüüd õelda, et kui teil on see päris tavaline “pimeda aja depressioon”, siis võib tasuda seda proovida.

Blogin lähiajal rohkem D3 kohta. Seniseks väike nimekiri D3 mõjude kohta:

  • Kaitseb osteoporoosi (luuhõreduse) vastu (eriti koos K2 vitamiiniga)
  • Antidepressiivne mõju
  • Antiviraalne mõju – võibolla isegi grippi vastu
  • Kaitseb teatud vähjade vastu, ja võib ise soodustada paranemist
  • Vähendab põletikut
  • Aitab parandada TBC-d
  • Võib vähendada kõrget vererõhku
  • Kaitseb veresoonte lubjastuse vastu
  • Võib vähendade veresoonte lubjastust

Loe teisi postitusi dr Jaani kodulehelt: http://doctorjaan5.wordpress.com